Dvojica z obálky Magaseenu

Lucie Balážová a Michael Moder sú úspešnou dvojicou lídrov Dr. Nona z Čiech, ktorá spolu už 6 rokov tvorí nerozlučný pár v práci aj súkromí. Majú dvoch synov, psíka Duffyho a denne plne ruky práce vo svojom fitness a terapeutickom štúdiu v Ostrave. V domácom regióne sú veľmi populárni a považovaní za profesionálnych odborníkov na poli zdravia, výživového poradenstva, alternatívnych terapií, fitness tréningu a motivácie. Na konte majú už tri knihy, ale tvrdia, že tým ešte neskončili…

Pred piatimi rokmi spoznali produkciu Dr. Nona a od tej chvíle ju nepustili z rúk. Aplikujú ju vo všetkých zložkách svojej terapeutickej praxe a programoch. Doposiaľ sú jediní Stabilní Leader Directori a poprední lídri spoločnosti Dr. Nona v Čechách aj na Slovensku. Svoje pôsobenie v tejto oblasti posúvajú ešte ďalej – do konca roka plánujú rozšíriť sieť vo Veľkej Británii. A neskôr? Už sa rozhliadajú po Floride…

Začítajte sa do interview s očarujúcou dvojicou, ktorá vás presvedčí o tom, že ve dvou se to líp táhne. Fotenie prebiehalo v uvoľnenej atmosfére romantických zákutí slávnych pezinských viníc.

Lucie Balážová pôsobí ako alternatívna terapeutka, poradca pre fitness, špecialistka na podpornú liečbu produktami z Mŕtveho mora s Archeabaktériou, lektor prednášok Dr. Nona, etikoterapeutka, ezoterická liečiteľka a školiteľka kurzov Telových sviečok, Anatómie a seminárov pre ženy.

Michael Moder je alternatívny terapeut kostrového a svalového aparátu, osobný fitness tréner, lektor, moderátor, spisovateľ, nutričný poradca. Je autorom liečebnej Moderovej metódy®. Za svoje výsledky bol v roku 2009 prijatý za člena encyklopédie významných osobností Hübners WhoIsWho.

Ste úspešní a vyťažení ľudia s mnohými aktivitami. Prečo ste sa vlastne rozhodli aj pre spoluprácu s Dr. Nonou?

S produkty Dr. Nona jsme se seznámili před pěti lety. Tenkrát jsme už nějakou dobu hledali ke svým terapiím kvalitní a účinné produkty, kterými bychom mohli vhodně doplnit a rozšířit naši práci. Hlavní kritéria byly – jednoduchá aplikace, funkčnost a dostupnost pro každého.

Za päť rokov ste sa vypracovali na popredných českých lídrov so statusom Leader Directora? Ako ste to dokázali?

V Česku jsme si vybudovali perfektní tým lidí a budoucích lídrů, na které jsme velmi pyšní. Jsou to lidé, kteří jsou velmi odhodlaní a věnují svůj volný čas vzdělávání a šíření myšlenky zdraví, prevence a zdravého životního stylu. Chceme touto cestou poděkovat za práci především Libušce Jankůjové, Markétě Lisické, Milušce Kačorové, Haničce Brunclíkové a manželům Tacinovým. Jsme profesionální tým a určitě o nás ještě uslyšíte.

Mnoho ľudí veľakrát tápa v tom, ako začať. Boja sa prekonávať prvotné nástrahy. Aké boli vaše začiatky s firmou Dr. Nona?

Nejdříve jsme si vyzkoušeli výrobky sami na sobě. Následovalo vyhledávání dalších informací o možnostech použití produktů, kdy jsme čerpali hojně ze zahraničních zdrojů. Pravdou je, že jsme v České republice neměli nikoho, na koho bychom se mohli obrátit o radu. Proto byla ze začátku naše práce spíše o pokusech a omylech, ale tím jsme získali ty nejlepší zkušenosti. Hodně nám pomohla i naše terapeutická praxe a znalost fungování lidského organismu. Musíme velmi poděkovat vstřícnosti našich vyšších sponzorů ze Slovenska manželů Danky a Mira Balážových, kteří nám v té době byli oporou a povzbuzovali nás. Produkty Dr. Nona v práci kombinujeme s našimi terapiemi a tím dosahujeme mnoha úžasných výsledků.

Výsledky vždy každého zaujímajú najviac. Aké napríklad?

Rozhodně musíme vzpomenout v dnešní době 16 narozených miminek od našich klientek, které řešily problém s neplodností. Ale i řešení několika vážných gynekologických problémů. Dokonce se nám podařilo zachránit nohu před amputací, rozpuštění žlučníkových kamenů, ale hlavně urychlení léčby a regeneraci při mnoha onemocněních.

To sú úžasné referencie! Rada by som sa dozvedela niečo viac o bábätkách. V poslednej dobe sa totiž nemožnosť otehotnieť stáva stále rozšírenejším problémom mladých žien.

Klientky, které za náma přišly řešily problémy s neplodností už delší dobu. Nejednalo se však o problém, který by souvisel s vrozenou vadou nebo anatomickou změnou. Například jedna klientka neměla zjištěný důvod neplodnosti, ani její partner – přesto se jí nepodařilo otěhotnět. Naše doporučení byla, jako vždy, spojení speciálních terapií, psychoterapie, aplikace tělových svící přes kontrolní body jednotlivých orgánů a jako doplněk produkty Dr. Nona. Mnohdy je zapotřebí upravit stravu, pitný, pohybový a spánkový režim.

Ktoré produkty Dr. Nona ste v programe na podporu liečby neplodnosti použili?

Byli to *Kvartet solí, *Fáze3, *Ravseen, *Lovseen, *Dynamický hydratačný krém, *Telové mlieko Solaris a čaj *Gonseen. Je také důležité věnovat se celému páru, proto často na terapie chodí oba partneři.

Spomínali ste, že ste obaja lektori. Čo presne to vo vašom prípade znamená?

Být úspěšný stojí spoustu odhodlání, času a disciplíny. My se snažíme neustále všechny inspirovat a podpořit. Proto již několik let děláme i odborné semináře, které slouží k podpoře práce, ale hlavně k rozšíření možností používat produkty Dr. Nona. Pravidelně pořádáme besedy a přednášky u nás i v zahraničí na téma zdraví spojené s osvětou výrobků Dr. Nona. Organizujeme také semináře Anatomie zaměřené na základy fungování lidského těla v souvislostech s východní medicínou. Dále pořádáme kursy Tělových svící, které se nádherně doplňují s podpůrnou léčbou produkty Dr. Nona.

Nevenujete sa však len zdraviu. Píšete knihy, koučujete a organizujete aj motivačné semináre.

Organizujeme semináře Staň se značkou, kde učíme zájemce najít sami sebe a jejich cestu k úspěchu. Hodně na tento seminář chodí právě lidé, kteří si chtějí budovat své obchodní sítě a doplnit si vědomosti. Častými účastníky seminářů bývají začí-nající podnikatelé nebo podnikatelé, kteří chtějí být úspěšnější něž ostatní.

Všetko to znie veľmi zaujímavo. Kde vlastne čerpáte inšpiráciu a vedomosti pre tieto projekty?

Neustále se sami vzděláváme. Do našeho vzdělání investujeme spoustu času i pro-středků, protože to je jediná cesta, jak se zlepšovat a předávat dále kvalitní informace. Rádi cestujeme, a tak spoustu odborných seminářů absolvujeme v zahraničí. Naší inspirací je láska a radost ze všeho co děláme.

Michael, si autorom troch kníh – Uzdravme se sami, Revoluce v nás a Ovládání strachem. Máš v pláne vydať v najbližšej dobe nejakú ďalšiu?

Ano, nová kniha Na útěku se již píše. O Vánocích by měla být ke stažení jako e-kniha.

Vedel by si našim čitateľom v skratke priblížiť svoje knihy? O čom sú?

V knize Uzdravme se sami najde čtenář velké množství informací a souvislostí, které mu pomohou pochopit nejen příčinu nemocí, ale i problémů ve vzta-zích, v práci a podobně. Nabádá čtenáře k zamyšlení nad souvislostmi vedoucími ke vzniku onemocnění a zdravotních problémů. Knihu lze považovat za slabikář pro dospělé. Slabikář, ve kterém se dospělí učí číst sami v sobě. Motivační kniha Revoluce v nás je zaměřená na rozvoj osobnosti a dovoluje si spojit zdánlivě nespojitelné. Duchovní hodnoty se zde prolínají s popisem využití nejmodernějších technologií v oblasti osobního růstu a rozvoje sama sebe, obchodu a marketingu. Společným jmenovatelem všech informací zde obsažených je pochopení faktu, že život jaký žijeme si vytváříme sami a vnímání světa je odrazem našich myšlenek. V knize Ovládání strachem se jedná o fikci s varovným poselstvím, doslova naléhavým vzkazem vyslaným k lidem z roku 2084. Poselstvím z doby, která je před námi a kterou ještě můžeme změnit. Kniha je v podstatě soubor vzpomínek, odkaz revolucionáře, aktivního člena Odboje a vědce Dr. Georgeho Tietzeho. Tato kniha ve vás vyvolá strach, deprese a měla by vás vyburcovat k zamyšlení nad fungováním dnešního světa. A hlavně k činu. I když vám to tak nebude možná připadat, i zde se jedná o motivační knihu. Tato kniha byla jako první přeložena do angličtiny.

A čo ty Lucka? Neplánuješ tiež napísať nejakú knihu? Viem o Tebe, že píšeš rozprávky pre deti.

To ano, píšu inspirativní pohádky. Knížku mám rozepsanou, ale zatím se jenom pomalu připravuje. Dále píšeme s mou přitelkyní a kolegyní Markétkou Lisickou motivační knihu pro ženy.

Ďakujem za rozhovor, boli ste skvelí! Obom vám držíme palce a prajeme aj naďalej veľa úspechov.

Ako sa vidí Lucka?

Ve své práci se věnuji převážně ženám. Ženy vytvářejí harmonii domova a tvoří základ pro silnou rodinu. Disharmonie ženské energie se projevuje často nejen ve vztazích, ale i jako poruchy neplodnosti. Ukazuji ženám možnosti a jiný pohled na situace, do kterých se mohou dostat. Snažím se, aby ženy znovu nalezly krásu samy v sobě a uměly vytvořit harmonii domova pro další generace. Připomínám ženám, jak důležitá je jejich role ve společnosti a rodině. Taky píšu pro děti inspirativní pohádky a pro radost všech maluji abstraktné a energetické obrazy.

Ako sa vidí Michael?

Nehonosím se diplomy, ale výsledky kterých jsem v životě dosáhnul. Pokud hledám řešení nebo novou cestu, vždy se zaměřuji na cíl, kterého chci dosáhnout. Mojí zásadou je vždy slušnost, oboustranná spolupráce a přínos. Pokud si nechcete rozbít svět, který jste do této chvíle roky budovali a věřili jste mu, nepouštějte se do hlubších debat se mnou. Co umím nejlépe? Ukazovat lidem cesty tam, kde je nikdy nehledali. Pokud se ke mě objednáte na konzultaci, je téměř 100% pravděpodobnost, že uslyšíte jiné odpovědi, než jste slyšet chtěli. Energie, které nás obklopují a jichž jsme nedílnou součástí, na nás působí neustále. Proto je důležité soustředit se na přítomný okamžik a uvědomovat si sebe sama.

Foto: Katharina Kosturska | http://www.katharinafoto.sk

Magaseen Journal je blogom magazínu MAGASEEN vydávaného webportálom www.zdravyanezavisly.sk (pre viac info kliknite na odkaz).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: